SOŠ PaS Námestovo Medzinárodné obchodné vzťahy Správca počítačovej siete Manažment regionálneho cestovného ruchu Kaderník Kozmetik Vlasová kozmetika Kozmetický salón Kadernícky salón

SOŠ PaS Námestovo

Medzinárodné obchodné vzťahy

VIAC INFORMÁCIÍ

Správca počítačovej siete

VIAC INFORMÁCIÍ

Manažment regionálneho cestovného ruchu

VIAC INFORMÁCIÍ

Kaderník

VIAC INFORMÁCIÍ

Vlasová kozmetika

VIAC INFORMÁCIÍ

Kozmetický salón

VIAC INFORMÁCIÍ

Kadernícky salón

VIAC INFORMÁCIÍ

Námestovské autorské čítanie 2021

28. 06. 2021 sme sa zúčastnili podujatia s názvom NÁMESTOVSKÉ AUTORSKÉ ČÍTANIE. Triedy II. A a II. K si tento deň užili „umelecký školský výlet“, a to v priestoroch KULTÚRNEHO DOMU v NÁMESTOVE. Žiaci absolvovali autorské čítanie so spisovateľom JOZEFOM KAŠČÁKOM, ktorý pôsobí najčastejšie v médiách (rádio a televízia) a v školstve. Svojou literárnou tvorbou vytvára pestrú koláž našej každodennosti.

phoca thumb m 002

Hviezdoslavov Kubín – regionálne kolo

23. júna 2021 sme sa zúčastnili regionálneho kola Hviezdoslavov Kubín, ktoré sa konalo v ZUŠ P. M. Bohúňa Dolnom Kubíne. Bol to pre nás úspešný deň, pretože si každá z nás odniesla ocenenie:

phoca thumb m 002

Rodina a základné ľudské právo na život

V priebehu mesiaca jún tvorili žiaci výtvarné práce a videá zamerané na základné otázky týkajúce sa rodiny: „Prečo je rodina dôležitá? Prečo treba chrániť každého, aj toho najmenšieho človeka?“

Aj naši žiaci si uvedomujú podstatu a pravdivosť výroku od A. Mauroisa: „Bez rodiny sa človek trasie od zimy v nekonečnom vesmíre...“

phoca thumb m 001

V krajine remesiel 2021

V súčasnej dobe sa vo výrobe používajú moderné stroje, roboty a počítače, ktoré v niektorých priemyselných oblastiach takmer úplne nahradili prácu človeka. Napriek všetkému pokroku však ostali určité druhy výroby, v ktorých sa uprednostňuje ručná práca. Nie nadarmo sa hovorí: „Remeslo má zlaté dno.“ Stále však platí, že ak niekto ovláda nejaké remeslo, vždy sa uživí.

phoca thumb m 001

Môj originálny čitateľský denník

Prečo je dôležité čítať?

1. Budeš mať bystrejšiu myseľ.

2. Nadobudneš kreativitu.

3. Poznanie je moc.

4. Rozšíriš si slovnú zásobu.

5. Porazíš stres.

6. Získaš silnejšie analytické a kritické myslenie.

7. Zlepšíš si sústredenie.

8. Dokážeš lepšie písať.

phoca thumb m 001

Mladý podnikavec

Naša škola je v školských rokoch 2020 – 2022 súčasťou projektu „Mladý podnikavec – workshopy finančnej gramotnosti pre žiakov stredných škôl“ - kód projektu: 312011ACM6.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje a výzvy OPLZ-PO1/2019/DOP/1.1.1-01 – Podpora zlepšovania študijných výsledkov a kompetencií žiakov.

2021mlady podnikavec

Kurz gélových nechtov

Sme radi, že do našej školy zavítala školiteľka gélových nechtov. Kurz sa konal dva dni. Prvý deň tvorila teória a druhý deň nás obohatila praktická časť. Zúčastnili sa ho žiačky druhého a tretieho ročníka v odbore KOZMETIK.

Na školení sme sa naučili správnu prípravu nechtov, hĺbkovú manikúru, nasadenie šablóny na necht, nanášanie farebného gélu tesne ku koži, správny tvar nechtu, pilovanie. Krásne nechty sú základ a my „si na tom zakladáme“.

Skrášľovací deň

Po veľmi dlhom čase 4. júna 2021 žiačky z učebného odboru kaderník (II. K) a nadstavbového študijného odboru vlasová kozmetika (I. N) navštívili spolu s majsterkami odborného výcviku Centrum sociálnych služieb v Novoti, kde realizovali „Skrášľovací deň“. Kaderníčky svojimi zručnosťami vykúzlili mužom a ženám na hlave strihy podľa ich želania. Aj napriek tomu, že žiaci mali veľa práce, boli vytrvalí a nestrácali trpezlivosť pri svojej práci.

Deň rodiny 2021 OTEC NABLÍZKU

(Celoslovenská umelecká súťaž)

Hovorí sa, že: „Otcovstvo je krásne poslanie.“

V živote každého muža je najkrajší moment, keď sa stane otcom a položia mu do náručia jeho dieťatko. Je krásne vidieť, keď otec prejavuje lásku dieťaťu a teší sa z jeho prítomnosti. Sú to vzácne chvíle. Každý otca má, buď fyzického, duchovného, či v neposlednom rade Nebeského. Otca v jeho prítomnosti a vo všetkých podobách, aké ponúka. Aj naši žiaci sa zamysleli nad dôležitosťou otca v ich životoch. Preto sme sa zúčastnili, napísali práce a poslali.

facebook instagram twitter

Kto je online

Práve tu je 827 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Zriaďovateľ školy

logo vuc