Získali sme titul Ambasádorská škola Európskeho parlamentu

Našej škole bol 2. októbra 2020 Kanceláriou Európskeho parlamentu v Bratislave udelený titul Ambasádorská škola Európskeho parlamentu, v ktorom sme získali krásne 1. miesto.

phoca thumb m 001

Počas minulého školského roka 2019/2020 sme sa zapojili do vzdelávacieho programu Ambasádorská škola Európskeho parlamentu. Cieľom tohto programu je zvýšiť povedomie o Európskej únii. Nejde len o učenie sa faktov o EÚ, ale aj o priamu skúsenosť s európskym občianstvom - čo táto skutočnosť znamená pre náš každodenný život a ako zmeniť Európu v budúcnosti podľa predstáv mladých ľudí.

Oficiálne vyhodnotenie tohto programu malo byť priamo v Bratislave. Lenže podmienky a opatrenia, ktoré momentálne na Slovensku máme, nedovoľovali toto oficiálne stretnutie zorganizovať. A preto boli výsledky programu Ambasádorská škola EP vyhlásené online. Okrem toho mal tím junior príležitosť diskutovať s europoslancami Ivanom Štefancom, Róbertom Hajšelom a Michalom Šimečkom. Diskusia smerovala najmä k terajšej situácii vo svete, brexitu a migrácii v EÚ. Je naozaj úžasné zažiť pocit víťazstva v tak skvelom programe a zároveň je to česť získať práve tento titul. Môžem povedať, že aj tento program nás posunul vpred a taktiež nás naučil mnoho nových vecí ohľadom EÚ. Človek si to možno ani neuvedomuje koľko možností a nových obzorov práve táto EÚ prináša.

Bližšie informácie tu.


Vytlačiť